płyta dynamiczna - Plyta obciazona dynamicznie

11.04.2016

Płyty dynamiczne Terratest z technologią Bluetooth w tramwajach

Terratest z technologią Bluetooth w tramwajach

 
Nowoczesne lekkie płyty dynamiczne firmy Terratest z technologią Bluetooth zostały zakupione przez prężnie działającą warszawską spółkę komunikacyjną i przekazane do użytkowania.


W trakcie spotkania, w którym uczestniczyło 25 osób, przeprowadzono praktyczne szkolenie w terenie dla przyszłych operatorów płyt obciążanych dynamicznie i wyjaśniono zasady dokonywania badań geotechnicznych tą metodą oraz interpretacji wyników z wykorzystaniem najnowszego oprogramowania TERRATEST 2.0 z analizą statystyczną i mapami Google-Earth. 



Jak podkreślił w rozmowach przedstawiciel Tramwajów Warszawskich, przy wyborze płyt dynamicznych kierowano się wymaganiami występującymi przy kontroli nośności w budowie i remontach linii tramwajowych, kompleksowością wyposażenia płyty Terratest, jednocześnie prostotą i szybkością obsługi i dalej: „…wygoda operatora prowadzonego komunikatami głosowymi i świetlnymi, przyspieszenie cyklów pomiarowych oraz możliwość wykonywania pomiarów bez kabla w trudnych warunkach terenowych to plusy wyróżniające zakupione mierniki z firmy TERRATEST”. 



Nasze mierniki Terratest będą wykorzystane do kontroli zagęszczenia przy wykonywanych modernizacjach szlaków (dostosowaniu tras dla oferujących wysoki standard podróżowania komunikacją miejską nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów typu Swing i Jazz) i remontach torowisk. Zakup płyt obciążanych dynamicznie z technologią Bluetooth zrealizowany był przed planowaną w najbliższych miesiącach rozbudową tras tramwajowych w Warszawie, w tym linii wzdłuż ul. Powstańców Śląskich (między pętlami Osiedle Górczewska i Nowe Bemowo) i trasy tramwajowej na Tarchomin (od Trasy Mostu Marii Skłodowskiej-Curie do pętli Mehoffera). Użycie mierników pozwoli na skoordynowanie systemu monitorowania jakości badania nośności gruntów z laboratoriami geotechnicznymi wykonawców oraz sprawdzania zgodności budowanych szlaków ze specyfikacjami technicznymi, normami jakościowymi projektów i obowiązującymi przepisami.



Znaczne środki finansowe przeznaczone na rozbudowę i modernizację infrastruktury tramwajowej w Warszawie sprawią, że tramwaje staną się wreszcie szybkim i przyjaznym środkiem transportu dla warszawiaków, zwłaszcza osób starszych i niepełnosprawnych, oraz rodziców podróżujących z dziećmi w wózkach. Inwestycje w nowoczesny tabor i sprzęt pomiarowy są współfinansowane również przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

 mierniki Terratest będą wykorzystane do kontroli zagęszczenia